Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezóna se dá rozdělit na bídný podzim a slibné jaro. Na podzim byla spousta lidí na hřišti po hodně dlouhé době a to se pochopitelně projevilo a bylo to znát. Navíc se ukázalo, že bez brankáře se hrát nedá ani takováto soutěž.

Slibné vystoupení ale bez bodového zisku jsme předvedli v podzimních zápasech se Štěrboholami, Kolovraty, Újezdem a Pragou, kde jsme ale předvedli asi náš nejlepší fotbal podzimu. Bídné výkony a zasloužené prohry byly k vidění v zápase s Radlicemi a na Partizanu. S Nuslemi jsme hráli slušně jen zhruba 55 minut, po gólu na 2:0 jsme hráli vabank a to byla naše konečná a debakl. Vyrovnaný průběh a dělbu bodů přinesl zápas s mužstvem Hrdlořez. Body jsme vydolovaly v zápasech, kde se nedařilo a to se Bohemkou za remízu a výhru v posledním zápase podzimu s Dolními Počernicemi. Dobrý první poločas se Záběhlicemi položil základní kámen pro výhru, i když se v druhé půli po prostřídání nedařilo. Fotbalově se nám nedařilo ani s oslabeným Infernem, ale zápas jsme vyhráli... S favoritem skupiny Cholupicemi jsme zasloužený bod uválčili díky bojovnosti a dodržování stanovené taktiky. Spousta z nás čekala, že budeme po podzimu výš, ale nehráli jsme týmově a ne všichni byli ochotni dřít v každém zápase.

Jaro již bylo v tomto směru lepší. Šéftrenérem stanovenou taktiku defenzivního bloku na vlastní polovině a rychlých brejků jsme postupně přijali za svou a neslo to své ovoce. Hlavně v domácích zápasech s Partizanem a Pragou jsme ji dodržely téměř do puntíku. Stejným stylem se nám dařilo hrát i v prvním poločase s Nuslemi. Na bod jsme měli i v zápase v Hrdlořezích, ale nedotáhli jsme to. Divný dopolední zápas ve větru na Bohemce jsme prohráli, stejně tak se nám nedařilo v Cholupicích, kde jsme řešili i problém se sestavou a o prvním zápase jara na umělce s mužstvem Štěrbohol nemluvě. Prohra v Dolních Počernicích byla celkem zbytečná, ale nakonec asi zasloužená. Výhry v Kolovratech, s Újezdem, Infernem, Záběhlicemi i Radlicemi byly důležité a cenné.

Jaro vylepšilo celkový dojem z této úvodní sezóny a věříme, že ta následující bude povedenější. Mělo by dojít k doplnění kádru o další bývalé kunratické kusy, takže slabší bychom být neměli.

V průběhu sezóny náš dres obléklo - držte se a není to vymyšlené číslo - 41 lidí. V bráně se vystřídalo 7 různých borců... Ale nutno podotknout, že v jarní části sezóny se již kádr vykrystalizoval a stabilizoval a již není taková fluktuace. Od podzimu bude vyřešen i nejcitlivější post gólmana a s jistotou za zády se bude lépe dýchat.