Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Slovan Kunratice C - Sokol Cholupice B

2. 11. 2009
Do zápasu s vedoucími Cholupicemi jsme nastupovali s cílem co nejdéle udržet bezbrankový stav a aktivní hrou se snažit trápit i jejich obranu. Kombinačně se dařilo a ukázalo se, že výkon v minulém utkání nebyl náhodný. Začátek nebyl úplně koncentrovaný, ale gól jsme po naší chybě nedostali, což bylo hlavní a tak jsme s nulou v zádech dlouho lídra tabulky deptali. Gólovou akci rozehrál na polovině hřiště Pett na Berouňáka, který prodloužil míč ještě za sebe na kraj zálohy a po úniku a přesném centru na hlavu nabíhajícího Votavína byl stav 1:0. Další šance po Votavínem rozehraném trestňáku skončila tyčí. Pokud bychom zvýšili na 2:0, měli by cholupičtí honičku. Vyrovnávacímu gólu na začátku druhé půle šlo zabránit možná jen faulem po ztrátě míče, což se nestalo a po centru ze strany před naší bránu už by bylo jen velké štěstí, pokud by tato šance neskončila gólem… Ale vyrovnání nás nezlomilo a byť jsme do konce zápasu byli pod tlakem, tak s výjimkou jedné šance nehrozilo větší nebezpečí. Dopředu už jsme nebyli tolik aktivní, neboť všichni cítili, že k remíze je blízko, což svazovalo nohy a navíc i fyzicky jsme odcházeli. Všichni ale do tohoto utkání dali srdce a je vidět, že když se hraje fotbal, místo hádáné a kopané, kterou jsme občas na podzim provozovali, je to lepší a večer i víc chutná. :-D Po zásluze jsme uhráli bod a postarali se o překvapení podzimu. ;-) Po takovém zápase podrobněji k jednotlivcům:
Posila z dorostu Pavel v bráně ukázal hned na začátku zápasu, že dobře čte hru a včasným vyběhnutím překazil samostatný únik a dobrou šanci. I po zbytek zápasu byl jistý a s inkasovaným gólem nemohl nic dělat. Perfektní výkon. Jeho pomoc by se nám hodila i do budoucna.
Berouňák na netradičním místě na pravém beku potvrdil náš záměr a podporoval útok dobrou rozehrávkou a aktivitou. Ukázalo se, že z tohoto místa do volného prostoru se mu útočí lépe, než když je natěsno bráněn. Dozadu hrál téměř bez chyby a jeden výjimečný úlet v podobě autu jsme přežili bez inkasované branky.
Pett navázal na dobrý zápas na Pragovce a byl vždy na svém místě. Nezazávodil si naštěstí pro nás s útočníky tak často, jak by se před zápasem čekalo a na tomto postu vypadá, že ho hra baví víc.
Zdeněk Vítkovice se s Pettem rychle sehrál a dobře se doplňují. Možná před zápasem o jednu antiperličku víc a bude to paráda. J Navíc nehrají na klasického zametače a útočníky si přebírají podle situace.
Mářa na levém kraji obrany je ostrý jako břitva a soupeře každý kontakt s ním bolí a to je dobře. „Sympatie“ :-D si získal stejně jako Lipi za svou hru i u soupeřovic trenérů. Nechodíme ale do baletu. Nadstavbou byla opět i hra dopředu a tak jsme se díky hře krajních beků prezentovali moderním pojetím. J
Kykolka s Lipim se na krajích zálohy snažili doplňovat útočníky a svými náběhy a aktivitou byli nebezpeční. Lipi schytal i rozdal spoustu ran a svým důrazem v soubojích se nestal soupeřovým oblíbencem.
Uprostřed zálohy řádil po dvou vynechaných zápasech maskot :-D Votavín a potvrdilo se, že když nastoupí, tak neprohráváme. Jeho jedovaté střely levou nohou bohužel ve většině případů byly zblokovány, ale rozehrávka standartních situací se mu dařilo a byly velmi nebezpečné. 4+4 je sice víc než myslí, ale to na trávníku naštěstí tolik nepotřebuje.
Vedle něho hrál Babi a až do svého vystřídání na začátku druhé půle nechal na hřišti všechno. (Při vystřídání to vypadalo že i plíce… ;-) )
Kozel v útoku pookřál a mohl ukázat, že míč mu nepřekáží. Hodně toho oběhal při napadání rozehrávky soupeře a při bránění.
Buky na hrotu měl za úkol po Kollerovsku rozehrávat na nabíhající záložníky a při případných vysokých balonech prodlužovat míč za sebe na Kozla či další a mnohdy se to dařilo podle představ. V průběhu zápasu svedl spoustu soubojů.
Střídající Langoš po nemoci běhal jako o život a do hry se na konci vrátil i s podvrtnutým kotníkem.
Kráťa vystřídal do druhé půle po dlouhé pauze a pomohl v nesnázích, které se sestavou byly a jen jsme doufali, že nedojde k nějaké srážce nebo zranění a pomohl v nesnázích, které se sestavou byly.
Perfektní práci předvedl i Pepa Prchal s praporkem a stejně tak Ságo s Vencou Čikem. ;-)
A ještě poslední věta - pokud by Valenťák a Standa příští zápasy nemohli, tak záskok už tu je… :-D