Jdi na obsah Jdi na menu
 


Partisan Prague F.C. - SK Slovan Kunratice c

19. 10. 2009

Rozebírat celý zápas nemá smysl. Celý zápas ovlivnila nekoncentrovanost na začátku zápasu. Laciný gól rychle následovaný druhým nás do konce poločasu totálně vyvedl z konceptu a nebyli jsme si schopni přihrát (opět ) a předvést alespoň něco málo fotbalového a v podstatě bylo už za stavu 2 : 0 skoro po zápase. Do hry nás vrátila těsně před poločasem penalta, kterou Babi s přehledem proměnil a za stavu 3 : 1 najednou domácí znervózněli. Naskytla se nám příležitost vstřelit kontaktní gól, ale z nepřímého kopu z nějakých 20 metrů od soupeřovy brány jsme dokázali vyrobit brejk a roh, při kterém na hranici malého vápna hlavičkoval osamocený soupeřův hráč. Tím bylo definitivně rozhodnuto a už se řešilo jen celkové skóre utkání a zároveň se jen čekalo, zda padnou nějaké červené karty (možností tam rozhodčí měl několik).
Pár poznatků :
1) Nepřímý kop rozehrávejme raději směrem OD soupeřových hráčů nikoliv k nim. ;-) Hrají to tak třeba i nazdárci v Barceloně či Manchesteru. :-D
2) Hádáním se a nadáváním spoluhráčům (to jsou ti, co hrají ve stejným tričku jako Ty) ničeho pozitivního nedosáhneme, spíš naopak - nasr..í budou všichni.
3) Všichni jsme na jedné lodi, i když zrovna všichni nehrají. Ti co na to čučí z lajny, to vidí z nadhledu, jinak než na hřišti a chyby jsou odtamtud víc vidět a proto se snaží poradit, byť to někdy vypadá jinak.
4) Ten kdo určuje rozestavení hráčů na hřišti má určitou představu o tom, jak by se mělo hrát a kde by se měl kdo pohybovat se svým protihráčem.
5) Bránění = hrát hráče na tělo minimálně ve chvíli, kdy je v nebezpečném prostoru kolem našeho vápna.
Dalo by se pokračovat i dál, ale asi bude spíš jednodušší :
http://dvd-filmy.dvdobchod.cz/dvd-oficialni-pravidla-fotbalu-vyprodej-28443
Závěrem: Nastupujme do všech zbývajících zápasů podzimu jako k prvnímu utkání ve Štěrboholech. Hrajme zezadu, po ztrátě míče se vrátíme na vlastní půli, po získání míče se snažme najít nejjednodušším způsobem nejbližšího volného spoluhráče a snažme se mu pomoci svým pohybem. Dali jsme se dohromady, abychom si spolu zahráli fotbal!!!